Handbal: Universitatea Timisoara - CSM Slatina 28-30 (12-17)

Formaţia feminină de handbal CSM Slatina a câştigat partida susţinută, duminică, în deplasarea cu Universitatea Timişoara, scor 30-28 (17-12), într-un meci contând pentru etapa a şasea a turului doi al Diviziei A. Elevele lui Iulian Perpelea au trecut uşor peste eşecul din precedenta rundă contra liderului Naţional Râmnicu Vâlcea, lucru ce a dus la o prestaţie încântătoare a slătinencelor pe terenul bănăţencelor de la Universitatea, locul şapte în seria B. În prima parte a meciului, echipa oaspete a făcut risipă de efort şi diferenţa pe tabelă la pauză arăta o diferenţă de cinci goluri. În repriza a doua, handbalistele de la CSM nu au scăzut strocul, ba dimpotrivă, atacurile şi contraatacurile tăioase, eficiente au asigurat o victorie la două goluri pentru gruparea de la malul Oltului. „A fost un meci frumos. Am jucat mai bine decât adversarele noastre, iar asta s-a văzut cel mai bine pe tabela de marcaj”, a opinat un oficial al clubului slătinean.